Brieždenie má za sebou prvých desať rokov. Tešíme sa na ďalšie, snáď už opäť aj naživo. Pozrime sa ale ešte poslednýkrát spolu na ročník, ktorý práve skončil.

Pomerne skoro počas prípravy padlo rozhodnutie, že tento rok ešte nebude bezpečné ísť do terénu a ostávame online. No a to nám potom umožnilo vybrať sa cestou, kde opäť môžeme skúsiť niečo nové a trochu iné: spojiť dokopy šifrovačku a murder mystery.

A tiež nám to umožnilo opäť raz sa trochu pohrať s nápadmi, ktoré sa na terénnej hre robia zle. Na hre ste teda okrem iného stretli minimalistickú šifru, ktorej v podstate celým zadaním bol jeden slider nastavujúci číselnú hodnotu, aj maximalistickú šifru ktorej zadanie má sedemstotisíc slabík. Okrem samotného riešenia šifier bolo v hre aj niekoľko side questov, za ktoré sa dalo získať extra mince.

Dúfame, že ste si hru užili. Budeme radi, ak nám do diskusií napíšete čo najviac o tom, ako sa čo páčilo a ako ste s čím bojovali.

Zásluhy

Murder mystery napísali a tisíce detailov odladili Katka a Danka.

Šifry tohto ročníka mali autorsky na svedomí Majk (9), Škrečok (8), Mišof (8), Katka (6), Martin (3), Marcel (2), Ajka (2) a Ika (2).

Všetku prácu s videami si odmakal Kubo. Pátrací tím v promo videu hrajú Ajka, Danka, Marcel a Škrečok. Škrečok tiež prednáša „Bolo nás jedenásť“. Kubo hrá obe roly v záverečnom výsluchu podozrivého. Škrečka a Katku počujete v rozhovore manželského páru za dverami.

Na testovaní šifier sa okrem vyššie spomínaných autorov podieľali aj Hanka, Mir a Monika.

Implementáciu webu má rovnako ako vlani na svedomí primárne Martin a kde-tu nejaké kúsky Mišof.

Odpovede na úlohy za mince vám posielal kto mal práve čas, ale výrazne najviac Danka.

Brieždenie v číslach a dátach