Okrem riešenia šifier ponúkalo tohtoročné Brieždenie ešte osem príležitostí na získanie mince. Každý zo svedkov mal totiž úlohu, ktorej splnenie dalo tímu mincu na nápovedy. Niektoré úlohy sa plnili v hernom svete, iné v reálnom. Tieto úlohy boli:

Šani Pivko: nájsť na poli zakopanú fľašu slivky

Kopanie na poli vyžadovalo 30 kopnutí, čiže 60 kliknutí. Ako prvý si kopol tím Nevyskúšaš, nevieš. Najrýchlejšie fľašu vykopal a odovzdal tím Povyrostlo nám seno po 28 minútach hry.

Víťazmi tajného extra questu sú tímy Hrubograbná Bufda a Surikaty, ktoré oba zvládli kopnúť až 32-krát. (Dovolili sme posielať aj ďalšie requesty kopať. Nerobili už nič iné, len zvyšovali počítadlo. Tímy, kde pekne kopalo viac členov naraz, tak vedeli aj prekročiť tridsiatku skôr, než im formulár prestal generovať tlačidlo na kopanie.)

Gizka Pivková: nájsť stratenú časť sady príborov

Ako odpísala Danka-Enola jednému z tímov, keď príbory nie sú vo svojej krabici, treba pri ich hľadaní myslieť „out of the box“. Ak ste si odohrali celú hru, príbory ste v skutočnosti našli, len si to bolo treba všimnúť. A že kde ste ich našli? Počas riešenia šifry Štvorec, v ktorej sú ukryté!

Prvým nálezcom príborov bol tím Buď aj ty PIVO po niečo vyše deviatich hodinách hry.

neter Kateřina: zachrániť mačiátko

Odkedy ste otvorili kôlňu a vypustili mačiatko, toto sa náhodne pohybovalo po okolí kaštieľa. V každej lokalite (teda v zadaní šifry) sa dalo stretnúť a odchytiť. S mačiatkom v inventári potom stačilo prísť za Kateřinou.

Prvým úspešným záchrancom koťátka bol tím vjem po približne dvoch hodinách hry.

neter Eliška: zistiť správnu bylinku do receptu

O bylinke sa (s istými problémami) dalo dočítať, keď sa vám podarilo vyriešiť šifru v kuchyni a získať starú kuchársku knihu.

Prvú úspešnú rekonštrukciu rodinného receptu má tím Prepáčte, my sme hlúpi po necelých štyroch hodinách hry.

brat Pišta: darovať krv

Za darovanie krvi majú pochvalu tímy Fajný bober, Fluorescentné fluority a Ferne Sterne. Ďalší choďte pokojne aj po hre, pomáha to.

brat Karol: kresba pomocou GPS

Posledné tri side questy zahŕňali umeleckú tvorbu. Karolov quest vyžadoval kresbu obrázku pomocou záznamu GPS. Náš výber v abecednom poradí:

syn Žigi: video cover, ideálne pesničky Baby Shark

Nižšie uvádzame subjektívny výber z poslaných videí. Bez akéhokoľvek špecifického dôvodu kolektív orgov pozdravuje Andreja Vlčeka.

švagriná Margitka: óda do zbierky mäsiarskej poézie

Celá, zatiaľ nepretriedená zbierka mäsiarskej poézie


Ako sa vám páčili side questy? Chcete pochváliť niekoho umeleckú tvorbu? Zapojte sa do diskusie!

Diskusia je uzatvorená a nie je možné vkladať nové príspevky.

Škrečok (Organizátor)

23. jún 2021 19:44

Samozrejme uznávali sa aj videá, ktoré netrafili, že sa jednalo o bejbyšarka. V podstate hocičo hudobné na dané "motívy" na-na-tu-tu a/alebo so šelmami.

A nie som si až taký istý, či väčšinu pozretí toho videa na YT generujú deti ;)

Lada (Medvede bez medu)

23. jún 2021 17:26

Jak se vlastne melo poznat, ze to je baby shark? (Pro ty z nas, co nemaji deti a netusi, ze neco takoveho vubec existuje?) Tam preci nikde nic presnejsiho, nez ze to obsahuje selmy a "na-na-tu-tu" nebylo, ne?

Škrečok (Organizátor)

22. jún 2021 15:21

Ferne Sterne predsa! A to som ani do výsledkov nemusel kuknúť :)))

Sváťa (Ferne Sterne)

22. jún 2021 15:19

Ještě mi tu chybí tučným fontem informace, že se jednomu týmu povedlo vyluštit všechny šifry a nasbírat všechny mince :-p. Vzpomeneme si ještě, který tým to byl? :-)

Martin (MaPe)

21. jún 2021 17:23

oprava: "... 6 príp. 4 kusy ..."

Martin (MaPe)

21. jún 2021 17:22

Sada príborov v obchode obsahuje 6 príp. 3 kusy z každého druhu, 6 lyžíc, 6 vidličiek, 6 nožov, prípadne aj 6 lyžičiek. Pol sady je teda po 3 kusy z každého.

panda (Párty u Niky)

21. jún 2021 13:41

som jediny, co pochopil "Len som nevedela nájsť polovicu z jednej sady príborov" tak, ze sa jej stratili 2 zo 4 kusov? (napr. sada je lyzica, vidlicka, nozik, dezertna lyzicka, a stratili sa z toho napr. vidlicka a nozik (ktore by sme nasli niekde, kde nimi vrah jedol))... teda pre mna to bolo potvrdenie toho, ze vrahom je niekto "externy".
v sifre stvorec boli podla mna tri sady, nie pol sady...

Allie (CATastrophe)

21. jún 2021 12:10

Trosku som bola smutna z toho darovania krvi ako side-questu -> Obaja clenovia teamu darovat krv uz daky cas nemozu kvoli liekom (aj ked ja som zvykla chodievat, kym som mohla), a viem ze sice sme mohli niekoho externeho poziadat, ale vacsina mojho okolia bud nechce, alebo uz chodi a pravidelne (cize su v cakacej periode medzi darovaniami). Ale myslienka to bola pekna a ak aspon niekoho presvedcilo ist kto by inak nesiel, super!

Sváťa (Ferne Sterne)

21. jún 2021 10:31

Side questy se nám taky líbily. Óda na tlačenku i bike art po městě nazvdory 35°C bavily moc. Až jsem si říkal, že sice kolem kreslím poprvé, ale možná ne naposled :).

mišof (Organizátor)

21. jún 2021 9:54

Po tom ako zmažeme všetko okrem písmen a čísel a odstránime diakritiku, muselo ostať niečo z ['STVOREC', 'HLAVNESCHODISKO', 'HLAVNESCHODISKO1P', 'HLAVNESCHODISKO1POSCHODIE'].

Sváťa (Ferne Sterne)

21. jún 2021 8:37

Anonyme> nám to uznalo jen Štvorec

Anonyme (Tykadla)

21. jún 2021 0:50

Já bych se chtěl zeptal, na ty příbory, jestli tam byla nějaká přesná odpověď chtěná, protože jsem zkoušel v šifre štvorec, ale správnou odpověď to neuznalo

Zuzka (Pizza láska)

20. jún 2021 22:36

Doooo prcic, baby shark to bol?! Viete ako dlho sme rozmyslali co to je za pesnicka?! Sme urobili tu chybu ze sme naozaj pozerali dancehall techno vybery.. :-D

TrePe (TrePe tím)

20. jún 2021 22:36

U mna top basnicky od Ferne Sterne, od Trosecnikov a od Tykadla. Honorable mentions: Hakuna Matata za radikalny postoj a Timkove kocky za uvod, jadro a nevyhnutelny zaver na malej ploche ;)