Zadanie

Zadanie tejto šifry nájdete na externej stránke.

So zadaním prosím interagujte len ručne, nepoužívajte nijakú formu automatizácie.

Diskusia

Diskusia je uzatvorená a nie je možné vkladať nové príspevky.

Yfo (Error 37)

24. jún 2021 14:11

@Skrecok: dik za vysvetlenie. Len popis netvrdil "zviera zviera vec", ale iba "zviera vec", takze ktokolvek/cokolvek mohol zvierat :)

Dan (Ferne Sterne)

21. jún 2021 19:56

Koukám v řešení na ten odkaz na "kompletný zoznam" 141 slovenských měst. Pche, skuteční fajnšmekři hledali na https://www.e-obce.sk/erby.html!
Tam jich je rovných 2930 :D

Saša (machri po zaruke)

21. jún 2021 19:37

Pekná s nápadom... ale popritom sme vymysleli samé pekné "zvieraveci" ako napr. jelenica, baranica... najviac pomohli ale tie "staré" slovenské mená ako Jakub, Ján... aj 12 apoštolov sme vyskúšali a potom to už nemalo ďaleko k erbom

Škrečok (Organizátor)

21. jún 2021 17:36

@Yfo: zviera v erbe Martina nič nezviera (narozdiel od takého Trenčína či Vranova nad Topľou) takže Martin, Martin, nič a vec niečo z dvojice meč/plášť.

Yfo (Error 37)

21. jún 2021 17:14

Ked som zistil, ze to akceptuje mesto Martin, hned som skusil zviera=kon (Martin na bielom koni je prve co mi napadlo a to je aj v erbe). Lenze kona to neakceptovalo, tak som erby vylucil.
Az ked som skusal kombinace a preslo Humenne s klucom, vratil som sa k erbom.
Aku kombinaciu teda akceptuje na mesto Martin? Je tam kon, na nom sedi clovek a ten drzi v ruke mec, ale Martin-kon-mec neprejde.

Popis erbu zo stranky mesta: V modrom štíte na striebornom koni sediaci striebornoodetý zlatovlasý rytier (sv. Martin). Ľavicou si pridržiava červený plášť, v pravici drži zlatý meč. Pred koňom kľačí strieborný zlatovlasý žobrák.

To zviera ma zaujima ... (vec bude zrejme mec alebo plast)
Dik.

Sváťa (Ferne Sterne)

19. jún 2021 12:42

S odstupem nejdéle nám trvalo dohledat ty Turany. Ty jsme nějak přehlédli, tak jsme už i opustili slovenské erby a koukali na sochu býka na Wall Street, erby měst typu Bradavice, klepadla lvích hlav na vratech......

Lukaf (Paranormal Passivity)

17. jún 2021 18:29

Dosť dlho som hľadal také, ktoré majú všetky atribúty, takže ma prekvapilo, keď zrazu drak alebo kôň, ktoré by do takých erbov sedeli, neboli uznávané. Síce nikde nebolo písané, že sú všetky polia povinné, keď som na to prišiel, som skôr prevrátil očami (nad šifrou, nie nad sebou), než sa potešil.

Yfo (Error 37)

16. jún 2021 13:38

Ten pocit, ked vyskusas cely menny kalendar, aby si nasiel, ktore mena stroj akceptuje a potom zistis, ze meno je nepovinne ... :-/ :)

Společně za ptáka! (Společně za ptáka!)

15. jún 2021 8:55

Tahle šifra může být pro luštící Čechy trochu matoucí - celou dobu řešení jsme hledali nějaké složeniny, ve kterých se bude objevovat zviera (=zvíře) i věc. Na řešení jsme přišli celkem autorsky a to, že zviera = svírá, drží nám došlo až potom :-)