Zadanie

Zadanie tejto šifry nájdete na externej stránke.

Diskusia

Diskusia je uzatvorená a nie je možné vkladať nové príspevky.

Zdenka

30. jún 2021 19:23

K této šifře jsme se dostali až na konci týdne, kdy už na luštění nebyl čas, takže jsme nakonec nebrali ani nápovědu (kterou jsme využili jinde), ale i tak... Silně znevýhodňuje týmy, kde si to všichni otevřou ve stejném prohlížeči - což vzhledem k 80% zastoupení chrome je mnohem pravděpodobnější než to, že se to nestane. Takže bych uvítala mnohem jasnější hint na jiný prohlížeč než "vysoký hlas", neb vysokým hlasem se může zpívat i různě jinde (ve sboru, v kapele, v kostele, na koncertě, v ZUŠce, ...) a naopak v opeře se zdaleka nezpívá jen vysokým hlasem. Oproti tomu hint s ohromený-ochromený mi přijde teda mnohem návodnější.

Bratr (Zadek nenakrájíš!)

20. jún 2021 22:27

Zajímavá šifra :) Přijde mi super jak online šifrovačky dávají vzniknout zcela novým a originálním principům, které v terénu fungovat prostě nemůžou :)

Viktor (Akurát načas)

20. jún 2021 2:39

> zlato
> Zober to, čo je o schodík nižšie.
> striebro (na stupni víťazov)

alebo o schodík nižšie v Mendelejevovej tabuľke ;)

K polievke som sa dostal tiež. A pod soľou je aj chodník a o schodík nižšie vozovka.

Katka (Medúzky)

19. jún 2021 23:00

To bola zábava :)

Sváťa (Ferne Sterne)

16. jún 2021 11:54

Tato se mi moc líbila, i když padla až s nápovědou. Do té doby jsme zkoušeli "zpívat vysokým hlasem" tak, že jsme měnili v URL na různé .mp3 nebo /sopran apod. A než jsme kápli na autorské řešení, tak jsme měli
- co je pod solí?
- jídlo
- a ještě pod ním?
- talíř
- přidej vodní plochu
- polévka
- co je na ní?
- krutón

:)

JT (AibohphobiA)

16. jún 2021 0:35

Super šifra! :)

Moni (Jahodaaa)

14. jún 2021 19:58

My sme to dali krásne rýchlo, lebo sme to piati naraz otvorili a nemali sme rovnaký text... jedna členka bola mocne vybozkávaná (pred šifrovačkou sme sa otestovali, nebojte ;) ) za to, že ako jediná nemala Chrome... lebo inak netuším, či by sme na to niekedy prišli :)

Tomi (Mimo a riadne)

13. jún 2021 18:11

Dobrá odpoveď, beriem. :) A aj to, že v tejto konkrétnej šifre sa nepíše "interagujte len ručne, nepoužívajte nijakú formu automatizácie" ako obvykle, asi nebude náhoda.

Škrečok (Organizátor)

13. jún 2021 17:57

Hm, či to je fér? Mne príde, že úplne v pohode. Veľa šifier má nejaký level "neférovosti". Niekde môžu mať výhodu obyvatelia Čičmian, niekde inde rodičia malých detí či seriáloví závisláci - a tu zrovna tí, čo vedia narábať s user agent stringom. Hlavne, že tá cesta pre tých ostatných nie je totálne zarúbaná. Nainštalovať pár prehliadačov poprípade nájsť nejaký online simulátor je snáď pre každého tak do štvrťhodinky (keď už vie čo chce).

Tomi (Mimo a riadne)

13. jún 2021 14:42

Zaujímalo by ma, koľko tímov všetky tie prehliadače aj inštalovalo. Informatici majú výhodu (či už s konzolovými príkazmi alebo keď poznajú v Chrome nástrojoch pohodlné More Tools→Network conditions→User agent vyberátko). Neviem či som s tým úplne spokojný, asi to nie je totálne fér, ale nech. Zato zvyšok bol úplne pekný, tie asociácie boli super.