Zadanie

Riešenie má dve slová.

Diskusia

Diskusia je uzatvorená a nie je možné vkladať nové príspevky.

Adrianka (Fluorescentné fluority)

21. jún 2021 20:48

Branislav Jobus tiez jedna z mala veci, ktorymi sme si boli isti :D

Yfo (Error 37)

21. jún 2021 13:30

Ucastnici sa nam googlili pomerne priamociaro.
Ked som uz vedel, ze chyba februar, presiel som mena vsetkych hraciek 1 futbalovej ligy vo francuzsku (ta svinka Audry hra 2.ligu).
Potom som skusal dalsie kolektivne sporty (kedze liga) podla rebricka popularity vo francuzsku, ale tiez nic.
Ked mi doplo, ze mam skusit hladat februar po francuzsky, uz to bol prvy google hit.

Imho pekna sifra, na mesiace som tiez dosiel z herecky January Jones (jej nominacie na Emmy a Goldge Globe mi potvrdili "prvu triedu" (co bolo myslene uplne inak, hehe) a aj to, ze ich budeme vediet usporiadat podla mesiacov.

Nezrovnalosti typu Brian/Branislav sme si nastastie moc nevsimali.

Martin (MaPe)

21. jún 2021 1:04

@Škrečok: Snáď netvrdíš, že Mojsej nemá dosť veľké EGO, aby nepovedal, že hraje kráľovsky... Ale ako som písal, bolo jasné, že Mojsej nie je mesiačik a o to viac ma hnevalo, že ho google stále pchal medzi výsledky.

panda (Párty u Niky)

20. jún 2021 22:01

velmi pekna sifra, i ked nas v jednom momente trochu zmiatla - mali sme mena, a bolo jasne, ze chyba februar, a sept-dec.
To, ze ich mame zoradit, sme pochopili tak, ze s tym este nieco ine treba spravit {t.j. zoradit ich podla mesiacov, a potom nieco robit s tymi cislami, v akom poradi boli povodne, a pod).
K tomu sa pridalo aj to, ze predsa nemoze byt riesenie februar (alebo nieco s februarom), ja osobne som bol v tom, ze nepisane pravidlo sifier je, ze tym systemom sa musi dat zasifrovat cokolvek, nie len konkretne slovo. (t.j. tymto systemom napr. nezasifrujeme slovo Klobasa)
ale ako hovorim, velmi pekna pointa

@Martin MaPe
ja som googlil "french women league player fevrier", hned prvy odkaz. bez toho Player ale naozaj nic rozumne nenajdem ;)

Škrečok (Organizátor)

20. jún 2021 21:45

September Jones je jednak fictional character (tie sa v šifre popisujú trochu inak ako ozajstní ľudia) a rozhodne nie je žiadna (X-Men) First Class ;) No a údajnú kráľovskú hru na gitaru od Braňa Mojseja radšej bez komentára, to už radšej Braňo Jobus na jednotnej roľníckej gitare.

Marwin (Freezy Bee)

20. jún 2021 21:43

Jediná, kterou jsme nedali ani s nápovědou (kromě hudební, tu u nás nepočítám). A nějak jsem z ní dost rozpačitý.
Bez nápovědy jsme byli i bez šance.
Po nápovědě správný nápad, dokonce i 2 jména správně ale nakonec jsme to zamítli s tím, že to jsou tak neznámí lidé, že to prostě NEMŮŽE být ono - jednak že by to nešlo bez nápovědy řešit, jednak googlení vyhazovalo spoustu neznámých lidí jako možné kombinace. Těch kombinací bylo navíc příliš - proč je třeba June anglicky a ne slovensky nebo francouzsky? Navíc už se blížil konec hry, jinak bychom to možná i nějak udolali.
Kromě toho tu byla taky myšlenka "i kdyby to tak bylo, tak bude výsledek nutně nejednoznačný" - protože začátek (chybějící sportovní A francouzskou sekci) jsem si vyložil jako chybějící 4 měsíce.

Igor (Prvá Šifrovacia Spoločnosť)

20. jún 2021 21:34

No tak nebolo jednoznacne riesenie lebo okrem January Jones existuje aj September Jones, tiez herecka a kedze sme pocitali s tou September tak sme sa zasekli

Martin (MaPe)

20. jún 2021 20:35

Sorry Orgovia, ale "Brian" ani náhodou nie je synonymom pre "Branislav". Takže sme automaticky škrtli západné civilizácie a detailne lustrovali wikipédiu na zmienky o gitaristovi Braňovi, Branislavovi, alebo Bronislavovi. Bolo jasné, že Mojsej nie je jedným z dvanástich mesiačikov, aj keď Google nám ho vnucoval vkuse, aj s tou jeho pesničkou "Kráľ", lebo sa narodil v máji.
Pokusy googliť "février" a ženskú francúzsku ligu sme mali, ale keďže šport neznámy, a február je súčasťou dátumov, a žiadny ďalší hint k tomu... tak k nejakej druholigovej Audrey sme sa nedostali (google s radosťou ponúkal Vietnamskú, Tureckú a Thajskú ženskú ligu napriek slovu "Francúzska" v zadaní). Pritom sme zvažovali aj to, či nejaká slovenská Maja / Mária nehrá volejbal vo francúzskej lige. To už radšej pohľadám v sene na povale nejakú ihlu.
Idea šifry je veľmi pekná, ale za realizáciu Kveteňa a Malého Sečeňa dávam palec dole.

Jano (Štvrťžblnk)

20. jún 2021 20:34

Toto bola u nás ukážková tímová práca. Na rozdiel od kolegov nižšie rozoznáme kvalitu, Briana Maya sme mali hneď na začiatku a boli sme si s ním istí :)

Pali (voy-a-ger)

20. jún 2021 12:48

Tak Braňom Mojsejom som si aj ja bol veľmi istý...

Lukaf (Paranormal Passivity)

16. jún 2021 11:41

Autor nie je Mišof? Toto úplne vyzerá ako otázka piatkového kvízu zo sekcie Nečakané súvislosti, ktorá kvôli nutnosti googlenia neprešla finálnym výberom.

Šimon (Nedá sa)

15. jún 2021 0:01

...Braňo Mojsej nás veru riadne doplietol :) A to som si ním bol naozaj istý!

Škrečok (Organizátor)

14. jún 2021 19:09

To chce dosť veľkú fantáziu vynechať dvoch súťažiacich a k tomu (ak sa nemýlim) prehlásiť Bruna Marsa za kráľovského gitaristu :)

Bingo (Tykadla)

14. jún 2021 19:00

January (J)ones, Fevrier (A)udrey, Mars (B)runo, Avril (L)avigne, May (K)arl (doplněný chybějící člen), June (O)sborne - a máme krásné JABLKO.